Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Projekty realizované s pomocí dotačních titulů > Moravskokrumlovsko - Nadace ČEZ

Moravskokrumlovsko - Nadace ČEZKomunální technika na údržbu zeleně a vybavení  pro  10 obcí   Moravskokrumlovska  díky finanční podpoře ČEZ,  JE Dukovany.

V roce 2022 nakoupil mikroregion Moravskokrumlovsko díky příspěvku z Nadace ČEZ komunální techniku na údržbu zeleně v členských obcích. Příspěvek tak sloužil např.  k pořízení  mulčovače za traktor pro obec  Rešice a Trstěnice, rámové profesionální centrály  pro obec Čermákovice, zametacího kartáče a radlice pro obec Dolní Dubňany a Džbánice, Zametací kartáč a štěpkovač pro obec Kadov, travního  mulčovacího traktůrku pro obec Vedrovice nebo - zahradní malotraktor pro obec Vémyslice. Pro obec Dobřínsko byly zakoupeny 2 párty stany a pro obec Rybníky stoly a židle do kulturního domu.

Členské obce mikroregionu Moravskokrumlovsko  systematicky  přispívají ke snížení sucha v našem regionu.  Za účasti občanů se v obcích vysazují aleje, biokoridory, zatravněné pásy. Obce pečují o zeleň na veřejných prostranstvích.   Výsadbou zeleně    boj se suchem nekončí, ale teprve tím začíná. O všechny výsadby jak v intravilánech tak i extravilánech obcí je nutné po dlouhé roky pečovat. Výsadby je nutné zalévat, hnojit, prořezávat, mulčovat, obsekávat atd. atd.   V této péči a starosti je NADACE ČEZ a JE Dukovany pro obce v mikroregionu Moravskokrumlovsko významným pomocníkem a partnerem. 

  „Pořízená technika  bude velkou pomocí v boji se suchem a v  péči o zeleň a vzhled obcí Moravskokrumlovska. Pořízené vybavení do obcí v podobě párty stanů a stolů se židlemi  zase pomůže při organizování společenského a kulturního života, přispěje tak  k obohacení života v obcích,“ řekl předseda mikroregionu a starosta Vedrovic Richard Janderka.