Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Hlášení rozhlasu > Hlášení 3.4.2020

Hlášení 3.4.2020nakládání s odpadem v době nouzového stavu a karantény, má svá zvláštní pravidla, protože odpad může být zdrojem přenosu infekce. 

Dbejte na maximální míru ochrany a osobní hygienu při nakládání s odpady. 

Použité roušky, rukavice a kapesníčky ukládejte do plastového pytle. Ten odkládejte uzavřený do směsného komunálního odpadu. V žádném případě je nedávejte do tříděného sběru. 

Žádné odpady NEODKLÁDEJTE mimo kontejnery a popelnice. 

Pokud nejste nakaženi ANI V NAŘÍZENÉ karanténě – nakládejte se svými odpady jako doposud – třiďte odpady tak, jak jste zvyklí. 

Osoby v karanténě odpad nyní NETŘÍDÍ! Hrozil by přenos infekce.  Jste-li v karanténě, odkládejte veškeré odpady do pevného plastového pytle, případně do dvou slabších pytlů. Po naplnění (nejpozději však do 24 hodin) pytel pevně zavažte a na povrchu ošetřete dezinfekčním prostředkem. Poté jej můžete odložit do popelnic a kontejnerů na směsný odpad.

 všichni se snažte minimalizovat celkový objem a množství odpadů, které není v současné době nutné produkovat. 

Chovejte se zodpovědně nejen sami k sobě a svému okolí, ale také k všem lidem, kteří pro nás zajišťují nakládání s odpady.

 

Upozorňujeme rodiče, že zápis dětí do 1. ročníku ZŠ Trstěnice pro školní rok 2020/2021 proběhne v pondělí 20.4. 2020 v budově ZŠ. Formuláře žádostí o zápis do ZŠ jsou k dispozici v budově školy denně v době od 10.00 - 12.00 hodin. O žádost je možné požádat také e-mailovou poštou, která je uvedena na webových stránkách školy. Veškeré potřebné informace budou rodičům předány na základě vyzvednuté žádosti